Спецефекти, їдкий дим і псевдозцілення: журналістка провела день у секті "апостола" Мунтяна

Спецефекти, їдкий дим і псевдозцілення: журналістка провела день у секті "апостола" Мунтяна

На Урядовому порталі зареєстрували петицію щодо припинення діяльності релігійної організації "Всеукраїнський духовний центр "Відродження". Йдеться про секту відомого Володимира Мунтяна,
бізнесмена, колишнього зека, який проголосив себе апостолом, пише Експрес-онлайн.

Як стверджує автор петиції, під час проведення своїх масових "богослужінь" лідери секти наносять шкоду здоров’ю. Були випадки, коли за результатами проведення так званих "молитв за зцілення "віруючі відмовлялися від кваліфікованої медичної допомоги, що призводило навіть до смерті.

Нам вдалося перевірити діяльність пасторів секти на собі.

... Київ. Палац Спорту. Зібрання духовного центру "Відродження" з назвою коледж "Гора Мойсея". Тут пастори нібито рятують онкохворих, інвалідів, одержимих. Участь у заході платна — 100 доларів. На коледж приїхало 10 тисяч осіб. Тож за цей захід "апостол" зібрав понад 1 мільйон доларів!

Вхід лише за перепусткою. Охоронці — на кожному кроці. Фото, відео — заборонено.

"Воздайте славу великому богу! Али--луя! Амен!" — звучить зі сцени. Позатим пастори рекламують книги, диски з проповідями, закликають купувати. Говорять про обов’язок робити пожертви.

На сцені з’являється жінка Людмила, яка зцілилася від ... боргів. Каже, що розмовляла зі Святим духом про кредитні картки, а потім святий дух чудесно погасив її борги. Таких історій тут звучало багато.

"У мене був гастрит — вилікувався, — каже ще один чоловік. — Це надійна церква. У людей ноги виростають, а в знайомої, уявіть, яйники виросли". Агітує мене стати їхнім партнером стати. Але для цього слід щомісяця робити спеціальні пожертви. Від 10 до 2 000 доларів.

Тривають сеанси "оздоровлень". Волонтери ведуть на сцену людей. Беруть або дуже активних фанатиків, або "своїх". Щоб потрапити туди, довелося прикинутися схибленою. Лише так я могла перевірити пасторів.

На сцені неконтрольований натовп. Відчувається різкий дивний запах — чи диму, чи газу. Мене заштовхують у руки пастора. Жінка хапає за голову. Говорить незрозумілою мовою і штовхає. Я похитнулася, але не впала. Усі з ким таке ж роблять — падають, втрачають свідомість.

Тож до мене підійшли охоронці, підвели до іншого пастора. Інша жінка знову схопила мене за голову, промовила заклинання і штовхнула мене ще сильніше. Я впала, але не тому, що подіяла вища сила, а від сильного поштовху. Жодних відчуттів присутності чуда у мене не було. Далі мене повели за сцену.

У невеликій кімнаті одна з сектанток почала розпитувати мене про зцілення. Вигадую, що в сім’ї було прокляття розлучення, а на сцені побачила світло, чула шум в голові, стало тепло в серці.

"Це усі симптоми! Ви зцілилися! Зруйнувалося прокляття розлучення!", — запевняє вона. Насправді, не відчувала нічого і прокляття ніколи не було...

"Це не церква, а рабство, — каже Віталій, колишній прихожанин цієї секти. — У мене вимагали 8 тисяч гривень. Я не мав. Мене вигнали з церкви. Погрожувати, що розіб’ють голову. Був випадок, коли "апостол" Мунтян під час коледжу закликав усіх присутніх проклясти 16-річну дівчину, яка розказала комусь правду про нього".

"На Мунтяна працює група професійних психологів. Здебільшого це нейролінгвістичне програмування, а також залякуваня, шантаж, — пояснює Юрій Ірхін, психолог-криміналіст. — На масових сеансах використовує надвисокі частоти, ритмічність, спеціальну кольористику, сценічні рухи. Сам Мунтян чудово володіє артистизмом. Експерти давно визнали, що це секта і що це порушення статті 190 ККУ. Однак ніхто нічого не робить і секта продовжує існувати".

До слова, псевдоапостол був засуджений за шахрайство, крадіжку. Кажуть, мав справу з наркотиками. Зараз активно піариться, фінансуючи онкологічні центри.

Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram

Юлія ГОЛОДРИГА


Джерело статті: “http://expres.ua/digest/2018/05/16/294897-specefekty-yidkyy-dym-psevdozcilennya-zhurnalistka-provela-den-sekti”

TOP