Чистий четвер 5 квітня: чого категорично не можна робити в головний день Великого посту

Подбайте про свій дім та не забудьте про найближчих
Для християн східного обряду - Страсний четвер або Чистий четвер, найважливіший день Страсного тижня (останні шість діб Великого посту, що передують Великодню), а також перший день великодніх урочистостей (Пасхального тридення).

Прийнято згадувати Таємну Вечерю і встановлення Ісусом Христом таїнства Євхаристії — Святого Причастя.

У Страсний Четвер 5 квітня категорично не можна:

Не можна залишати брудним жоден куточок у вашому домі: треба мити весь посуд, замочувати білизну (але прати краще наступного дня).

Слід відмовитися від надмірних веселощів, гучних вечірок, або ворожіння. Обмеження стосуються і харчування. Згідно з правилами Великого посту, 5 квітня дозволяється тільки один прийом їжі — страви без додавання масла.

Великодні частування, приготовані в Чистий четвер, не можна куштувати до неділі. Наші предки вірили: давати в борг сьогодні – погана прикмета, адже можна накликати бідність у власну родину.

Традиції та символи свята

Купання — ритуал, який вважався справжнім очищенням від всіх гріхів, тому йому здавна надавалося важливе значення. Всіх рідних відправляли на річку, а якщо холодно – до лазні. Вранці вмивалися холодною водою, а щоб зберегти міцне здоров’я і красу, перед умиванням в воду треба покласти срібний хрестик або монетку.

Обов’язкова традиція: генеральне прибирання. Треба ретельно вимити і вичистити все в оселі, але також позбутися від непотрібних речей. З давніх-давен вважалося, що такі речі накопичують погану енергію.

Наділяли магічними властивостями і так званий "живий вогонь". З церкви приносили свічку і носили її по всьому дому, освячуючи кожен кут.

У Чистий четвер вже починали готувати паски. Зранку замішували тісто, а ввечері приступають до випічки головного великоднього частування. Згідно з прикметою, якщо тісто для паски добре підійшло — весь рік буде благополучним.

Якщо ж заготовка не піднялася, верхівка паски тріснула або підгоріла — варто чекати труднощів. У Чистий четвер також прийнято фарбувати яйця, готувати сирну паску та інші страви до свята.

Народні прикмети

Щоб весь рік був фінансово успішним, в Чистий четвер потрібно порахувати всі свої заощадження. Зробити це потрібно тричі, перебуваючи на самоті: рано вранці, вдень і після заходу сонця.

Якщо підстригти волосся в Чистий четвер, вони будуть густими і здоровими. Цього дня потрібно підстригатися тим, хто хоче позбутися головного болю.

Існує давня прикмета на кохання, яку напередодні свята проводили молоді дівчата. Щоб зустріти другу половинку, рушник після купання в Чистий четвер потрібно освятити в церкві на Великдень, а потім віддати його у вигляді милостині.

Дивіться: народні традиції в Чистий четвер

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям нагадали історії та традиції Вербної неділі.Джерело статті: “https://znaj.ua/society/chystyj-chetver-5-kvitnya-chogo-kategorychno-ne-mozhna-robyty-v-golovnyj-den-velykogo-postu”

TOP