Зарплати в Україні виростуть на 25%: названо необхідні умови

Обіцяне НБУ зростання номінальної зарплати в Україні на 25% до кінця цього року, залежить від ситуації на зарубіжних ринках праці. Українські роботодавці в питаннях підвищення заробітної платні безпосередньо зав’язані на іноземних конкурентів.

Таку думку в ефірі ObozTV висловила експерт із працевлаштування Тетяна Пашкіна. За її словами, в цьому році зарплата в Україні підвищувалася завдяки тому, що середні виплати зросли в Польщі, а Чехія подвоїла свою квоту на працевлаштування.

"Тобто українські роботодавці боролися вже не між собою, а з іноземними роботодавцями. І надалі буде та ж ситуація", – пояснила Пашкіна.

Новини
В Україні введуть штрафи за затримку зарплат: як працюватиме новий механізм

Відповідно експерт прогнозує, що зростання зарплати в Україні може навіть перевищити заплановані показники НБУ, але тільки в тих галузях, які є експортоконкурентними в питанні робочої сили.

"Якщо це виробництва, якщо це люди без кваліфікації, якщо це айтішники... Якщо Польща затвердить договір щодо спрощення процедурної тарифікації дипломів медиків і інженерів, то це будуть медики та інженери", – перерахувала вона.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Мінсоцполітики запропонували спосіб вирішити проблему трудової міграції українців. Згідно із заявою міністра Андрія Реви, для цього середня зарплата в країні повинна бути не менше 15 тис.₴, але для цього знадобиться не менше 3-4 років.

Підсумки дня з Вадимом Колодійчуком дивіться щодня у будні о 17:30 на ObozTV.

Читайте всі новини по темі "Трудова міграція з України" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/analytics-and-forecasts/zarplati-v-ukraini-virostut-na-25-nazvano-neobhidni-umovi.htm”

TOP