Тука пояснив, куди поділися Javelin

Javelin прибули в Україну, але на лінії протистояння на Донбасі їх немає
Привезені з США Javelin залишаються єдиними в Україні протитанковими комплексами третього покоління. Однак за умовами США Україна не має права використовувати цю американську зброю на лінії зіткнення на Донбасі.

Протитанкові ракетні комплекси Javelin, які були отримані Україною від США, не можуть використовуватися у війні проти російських окупантів. Про це повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Лою.

Він був гостем в ефірі "Прямого" і зазначив, що після появи на території України американського зброї, на пропагандистських російських каналах у різних ток-шоу "влаштували тихий дурдом протягом двох днів".

"Справа в тому, що Javelin, як би хто там не надував свої щоки, у світі єдина протитанкову зброю третього покоління. Той комплекс, яким так пишаються росіяни, "Корнет", він покоління 2+", — розповідає Лою.

Тука визнав, що на сьогоднішній день є певні обмеження, які були прийняті у відношенні України. Було поставлено умову – не використовувати комплекси безпосередньо на лінії зіткнення. Потрібно розуміти, що це обмеження може бути в будь-який момент скасовано.

Також лою розповів, що постійно підтримує зв’язок з нашими військовослужбовцями – від солдатів до генералів. На даний момент проти танків вони можуть використовувати згідно з Мінськими домовленостями виключно міномети калібру 80. Але така зброя не в змозі знищити танк, який з відстані 1,5 кілометрів починає розстрілювати позиції український військовослужбовців.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" можливості української армії допоможуть змінити не "Джавелины", які передали США, а реформа структури командування.

Таку думку висловив Майкл Карпентер, колишній чиновник Пентагону і директор аналітичного Центру Байдена, повідомляє Голос Америки.Джерело статті: “https://znaj.ua/society/tuka-poyasnyv-kudy-podilysya-javelin”

TOP