Плата за байдужість: чи карають підприємства, які відмовляються брати на роботу людей з інвалідністю

Плата за байдужість: чи карають підприємства, які відмовляються брати на роботу людей з інвалідністю
Майже 80% українців з інвалідністю — працездатного віку. Однак працевлаштована приблизно третина з них, пише газета "Експрес".
— Згідно із законодавством України, працедавці зобов’язані брати осіб із інвалідністю на роботу, для цього навіть визначено квоту — 4% загальної кількості працівників, — каже Дмитро Посунько, співробітник Правозахисної спілки інвалідів. — Однак не всі дотримують цього правила. До нас нерідко звертаються по допомогу у випадках, коли осіб з інвалідністю відмовляються працевлаштовувати. Якщо такий факт доведено — підприємство має заплатити штраф у розмірі середньої заробітньої плати за рік.
Це насправді чимала сума, для прикладу, торік наші фахівці допомагали фонду інвалідів у судовому спорі з одним із запорізьких підприємств. На компанію наклали санкції розміром понад 6 мільйонів гривень!
— Як працедавці повиннні заповнювати цю квоту — 4%?
— Вони мають подавати звіти у центри зайнятості про наявність або брак робочих місць для осіб з інвалідністю. А ще всі підприємства повинні надсилати звіти до фонду захисту інвалідів про те, скільки осіб з інвалідністю в них працює і які ще є вакансії.
— На яку саме роботу в нашій країні може розраховувати людина з інвалідністю?
— Здебільшого йдеться про роботу в офісі чи у сфері обслуговування. Нагадаю, що такі працівники мають пільги, зокрема право на скорочений робочий день чи тиждень. А при скороченні штату чи, скажімо, реорганізації підприємства особи з інвалідністю мають пріоритетне право на збереження робочого місця.
Вражаючі факти про те, яких зусиль може коштувати одна лиш подорож залізницею для людини з інвалідністю — у новому номері газети "Експрес".
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram
Лариса ПЕЦУХ
Джерело статті: “http://expres.ua/news/2018/05/04/293566-karayut-pidpryyemstva-vidmovlyayutsya-braty-robotu-lyudey-invalidnistyu”

Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Горячие

Экономика

Connect with us

TOP