Субсидії-2018: Мінсоцполітики залишило у силі стару умову


Українці у 2018 році зможуть оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а лише на фактично проживаючих в помешканні осіб. Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на прес-службу Міністерства соціальної політики.

Це актуально для сімей, в яких, наприклад, прописані повнолітні діти багато років не проживають з батьками. Їх дохід не буде враховуватися під час розрахунку розміру субсидії.

Для цього мешканець квартири при оформленні субсидії у пункті «склад сім’ї» в Декларації про доходи має вписати родичів, котрі зареєстровані, але не живуть з отримувачем субсидії: «зареєстровані, але не проживають».

Наприклад у квартирі прописана повнолітня одружена донька. У такому випадку в Декларації, у розділі II, потрібно відобразити і її сім’ю також – чоловіка та дітей, навіть якщо вони прописані за іншою адресою.

Разом із Декларацією треба подати Заяву з проханням розглянути на Комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які мешкають у квартирі, підкресливши відповідні слова. А також обов’язково надати документ, що підтверджує факт не проживання відповідної особи за цією адресою (довідка з місця роботи в іншому місці, довідка про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо).

Після цього помешкання заявника відвідає державни соціальний інспектор, який складає акт обстеження матеріально-побутових умов проживання. Далі в органі соціального захисту готують подання на Комісію. І Комісія приймає рішення: призначити субсидію, скажімо, не на п’ять чоловік, а, на трьох.

Це рішення Комісії є обов’язковим до виконання тими житлово-комунальними підприємствами, які надають послуг. Тобто послуги нараховуються не на п’ятьох прописаних, а на трьох реальних мешканців. І доходи для обрахунку субсидії також беруться з трьох замість п’яти членів родини.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, чому мільйони українців найближчим часом втратять субсидію.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/05/16/subsidiyi-2018-minsotspolitiki-zalishilo-v-sili-staru-umovu/”

TOP