Упродовж дев’яти місяців у світі вбили 56 журналістів – "Репортери без кордонів"

За інформацією "Репортерів без кордонів", кількість убитих у світі журналістів у 2018 році вже перевищила дані 2017 року

Упродовж дев’яти місяців 2018 року у світі вбили 56 журналістів, 29 із них утратили життя в зоні бойових дій, повідомляють на сайті міжнародної неурядової організації "Репортери без кордонів".

Дані опублікували 9 жовтня та оновили 11 жовтня.

Зазначають, що за весь 2017 рік було вбито 55 журналістів.

Організація назвала Афганістан найнебезпечнішою для журналістів країною. Цього року там убили 13 журналістів, десять із них загинули впродовж одного дня – 30 квітня.

У Ємені вбито п’ятьох представників ЗМІ, у Сомалі, Пакистані, Палестині і Сирії – по двоє. Кількість убитих у Сирії журналістів зменшилася упродовж останнього року, додали в організації.

У повідомленні йдеться, що залишається багато незрозумілого в загибелі трьох російських журналістів Орхана Джемаля, Кирила Радченка та Олександра Расторгуєва в Центральноафриканській Республіці (ЦАР), на яких напали озброєні люди в липні.

"Репортери без кордонів" також закликали призначити спеціального представника генерального секретаря ООН із захисту журналістів.

Журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв вилетіли в ЦАР знімати документальний фільм у партнерстві із "Центром управління розслідуваннями" Михайла Ходорковського. Про їхню загибель стало відомо 31 липня. Як розповів "Новой газете" колега убитих Родіон Чепіль, вони поїхали в ЦАР після повідомлень про те, що там "періодично бачать російських людей у військовій формі".

Керівник апарату Служби безпеки України Ігор Гуськов в інтерв’ю "Українським новинам", яке опублікували 8 жовтня, заявив, що СБУ має докази причетності російських найманців приватної військової компанії "Вагнер" до вбивства російських журналістів.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-za-dev-jat-misjatsiv-v-sviti-vbito-56-zhurnalistiv-reporteri-bez-kordoniv-417954.html”

TOP