В Україні суд відмовив колишньому прем’єру Азарову в поновленні виплати пенсії

Азарову відмовилися виплачувати українську пенсію

Верховний Суд України у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відмовив представникам колишнього прем’єр-міністра України Миколи Азарова в поновленні виплати йому пенсії Пенсійним фондом України (ПФУ), пише "Інтерфакс-Україна".

Згідно з постановою Верховного Суду від 21 червня 2018 року, 25 травня 2016 року представник позивача звернувся до управління Пенсійного фонду із заявою, у якій просив поновити виплату пенсії Азарову з квітня 2015 року і надсилати її поштою.

У лютому 2015 року ПФУ листом поінформував Генеральну прокуратуру України, що Азаров із 6 лютого 2008 року отримує пенсію, призначену відповідно до закону "Про статус народного депутата України" в розмірі 17,252 тис.₴ Пенсію переказували на його рахунок в "Ощадбанку", однак не виплачували.

Печерський райсуд Києва 24 лютого 2016 року наклав арешт на гроші екс-міністра в розмірі 199,576 тис. грн на одному банківському рахунку і 2,37 млн на іншому банківському рахунку в "Ощадбанку" на ім’я Азарова й заборонив видаткові операції.

Київський апеляційний адміністративний суд у вересні 2016 року зобов’язав пенсійний фонд розглянути заяву представника Азарова, а Вищий адміністративний суд України у 2017 році залишив постанову без змін. Азаров через свого представника в липні 2017 року звернувся із заявою про скасування цього рішення.

12 січня 2018 року керівник апарату Верховного Суду передав заяву Азарова в Касаційний адміністративний суд. 21 червня 2018 року колегія суддів Касаційного адміністративного суду відмовила представникам Азарова в задоволенні заяви. Постанова є остаточною й оскарженню не підлягає.

Азаров був прем’єром України з 2010-го до 2014 року. Після зміни влади у 2014 році покинув країну і зараз проживає в Росії.

Щодо Азарова в Україні розслідують кілька кримінальних проваджень, пов’язаних із розтратою державних коштів. Крім справи про розкрадання бюджетних грошей під час створення урядової телекомунікаційної мережі спецпризначення на потужностях "Укртелекому", він фігурує у провадженні про незаконне відчуження військової техніки.

Екс-прем’єра занесено до санкційних списків США і ЄС.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-v-ukrajini-sud-vidmoviv-kolishnomu-prem-jeru-azarovu-v-ponovlenni-viplati-pensiji-253797.html”

Connect with us

TOP